Ako nám bolo na lyžiarskom a snoubordingovom výcviku 2019 ?

Na tohtoročný lyžiarsky  a snoubordingový kurz sme sa všetci tešili, výborné snehové podmienky sľubovali nádhernú lyžovačku. Zmluvný autobus zabezpečil bezproblémovú pokojnú prepravu až k penziónu Erika bez naháňania a stresu.

Na kurz nastúpilo 19 žiakov 5.-9.ročníka , pričom prevládali skôr tí mladší žiaci. Našťastie tento rok bola zostava našich žiakov oveľa lepšie kondične pripravená a lyžiarsky kurz všetci žiaci bez problémov  zvládli.

Majiteľ chaty a celý personál chaty Erika boli ako vždy veľmi milí a ústretoví  a na chate sme sa cítili veľmi dobre.

Boli sme zvedaví na žiakov ZŠ s MŠ kardinála Rudnaya v Považanoch, s ktorou sme nadviazali partnerskú spoluprácu. Zoznámili sme sa už počas spoločnej cesty a viacerí naši žiaci s nimi nadviazali priateľské vzťahy. Aj družstvá boli zmiešané, tvorili ich žiaci našej školy aj školy z Považian a naša vzájomná spolupráca bola veľmi dobrá.  Pod vedením inštruktorov lyžiari aj snoubordisti zvládli všetky nástrahy svahu aj vrtochy počasia. Večer sme mali k dispozícii spoločenskú miestnosť so stolnotenisovým stolom, televízorom, možnosťou osvieženia vo vírivke a občerstvenia v bufete. Všetky možnosti žiaci vo veľkej miere využívali.

Chcem sa ešte raz poďakovať celému personálu chaty za vytvorenie príjemného a pohostinného prostredia pre náš pobyt, inštruktorom za ich obetavú prácu a všetkým žiakom za to, že sme to celé zvládli bez väčších problémov. Verím, že naša spolupráca so školou v Považanoch bude aj naďalej pokračovať a tešíme sa na spoločné stretnutie a nové spoločné zážitky.