Otvorenie školského roka na elokovanom pracovisku Tomášikova

Minister školstva, vedy výskumu a športu SR Branislav Gröhling spolu s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom, predsedom BSK Jurajom Drobom, starostom mestskej časti Ružinov Martinom Chrenom a riaditeľom školy Martinom Kotyrom otvorili nový školský rok 2021/2022 v Modelovej škole na Tomášikovej ulici v Bratislave.

Otvorenie školského roka v priestoroch prototypu modernejšej školy, v ktorej privítali prvých žiakov je zároveň symbolické. Ambíciou rezortu školstva na najbližšie obdobie je totiž práve modernejšie a reformnejšie školstvo. Dlhodobou snahou v súvislosti s nastavením pravidiel na najbližšie mesiace je tiež čo najdlhšie zachovanie prezenčného vzdelávania na školách. Prioritou bolo vytvoriť čo najbezpečnejšie prostredie na návrat žiakov. Okrem školského manuálu a ďalších iniciatív, k tomu prispeli aj samotní pedagógovia.

„Som veľmi hrdý na všetkých riaditeľov a zamestnancov škôl, pretože zaočkovanosť všetkých zamestnancov škôl je až 68%, v niektorých mestách je až 70 – 75%. Toto je odpoveď na to, že učitelia veria odborným faktom, veria overeným informáciám a tomu, čo hovoria odborníci,“ povedal minister školstva.

Modelová škola, ktorá slúžila ako inšpirácia nielen pre priestorové riešenia, ale aj pre inovatívne prístupy k výučbe pre všetky školy dnes oficiálne po prvýkrát otvorila svoje brány žiakom a učiteľom. „Veľmi sa teším, že okrem toho, že budeme meniť obsah vzdelávania,  budeme meniť aj školy. Je to investícia do vás a do budúcna,“ prihovoril sa minister žiakom a pedagógom v modelovej škole.

Premiér Eduard Heger vyzdvihol prácu pedagógov počas pandémie, ktorí museli vzdelávať žiakov dištančne. „Školstvo, oblasť vzdelávania je aj pre vládu najväčšia priorita. Verím tomu, že úspešná krajina stojí na vzdelaných ľuďoch a vzdelanie sa dostáva od prvého momentu, kedy dieťa príde do kontaktu či už s materskou školou, alebo školou každého stupňa. Takže máme pred sebou dobrú budúcnosť,“ uzavrel predseda vlády SR.

 

Zdroj : https://www.minedu.sk/minister-skolstva-otvoril-skolsky-rok-v-prototype-modernejsej-skoly/?ref=img