Výchova umením v 8.A

Sme ôsmaci a tak výtvarná výchova, po novom výchova umením, nie je veľmi príťažlivá. Nie každý z nás vie kresliť, či vnímať hudbu rovnakým, predpísaným spôsobom.

Tento školský rok sa nám akosi páči mať hodiny výchovy umením. U pani učiteľky Sandtnerovej nie je všetko iba biele alebo čierne. Práve s ňou mávame tieto hodiny. Sme radi, že nám dodáva viac farieb, vyučovanie s ňou tak naberá iný rozmer. Zrazu zisťujeme, že sme aj celkom zruční, vynaliezaví a dokážeme vytvárať krásne veci. Aj tu platí, že v jednoduchosti je krása. Stačí ju len objaviť a dať jej novú tvár, tú našu. Keďže každý z nás je iný, každý z nás má rôzny prejav, páči sa mu odlišná škála farieb či ozdôb, dokážeme naozaj vytvoriť neobyčajne pekné veci.

Sami sa môžete presvedčiť z fotografií, ako jednoduchý papier dokáže potešiť nielen oči, ale dá sa z neho vyrobiť praktický darček. Pestrofarebné škatuľky náš inšpirovali ako zabaliť malý darček. Vyrobili sme si ich sami podľa šablóny. Dôležitá je presnosť obkreslenia a vystrihnutia, aby sa škatuľka dala pekne vytvarovať a vložiť do nej darček. V tom našom sa skrývala malá sladkosť – „mercy“ čokoládka, ktorú nám pani učiteľka priniesla ako prekvapenie. Veď sa predsa nepatrí darovať prázdnu škatuľku, však?

Je zaujímavé, ako napríklad taká záložka Vás vie ovplyvniť, aby ste začali čítať nejakú knihu. Túžite ju použiť vo vlastnej knihe! Jeden žiak si ju vyrobil pre seba. Keď to jeho mamka zbadala, veľmi sa jej zapáčila, a už mu ju nevrátila. Vraj bude jej a pekne poďakovala. Na druhý deň mu pani učiteľka dovolila vyrobiť ešte jednu, teraz už iba pre neho!

Vyrábali sme aj foto rámiky, niektoré u nich môžete vidieť aj tu.

Tak čo? Inšpirovali sme Vás trocha? Veríme, že áno. Aj Vám prajeme veľa radosti z dávania.

 

                                                                                                               tvoriví ôsmaci