Úspešné rande s našim mestom

V piatok 9.6.2017 úspešne prebehla obnova školského areálu podporená v rámci projektu Nadácie Pontis. Medzi ďalšími viac ako 10 tisíckami dobrovoľníkov sa našlo aj približne 50 ľudí, ktorí skoro celý deň venovali školskému areálu ZŠ Borodáčova.
Pod heslom „Dnes mám rande s našim mestom“ sadili stromčeky, hrabali pokosenú trávu, zbierali odpad, čistili posprejované okná, vyklčovali kríky prerastajúce cez oplotenie a v neposlednom rade išli príkladom žiakom, z ktorých niektorí sa aj sami zapojili do práce.

Prví dobrovoľníci prišli krátko po 10 hodine a pracovalo sa takmer do 17tej. Veľmi nás potešilo s akou energiou sa pustili do práce. Dostali len stručné pokyny, ktoré stromčeky kam posadiť a už makali – ledva sme im stihli nosiť dostatok náradia. Nikomu nechýbalo nadšenie a dobrá nálada, preto aj manuálna práca išla „od ruky“. Dobrovoľníci boli radi, že môžu namiesto kancelárie stráviť deň na vzduchu v uvoľnenej atmosfére a bez pracovného stresu, a my sme sa tešili ako sa nám areál mení pred očami.
Aj touto cestou by sme preto radi poďakovali zamestnancom – dobrovoľníkom IBM Slovensko a AT&T, ktorí pomohli zveľadiť náš školský areál.
Vďaka patrí aj zamestnancom ZŠ Borodáčova, ktorí si popri svojich pracovných povinnostiach našli čas a priložili ruky k dielu.
Nesmieme zabudnúť ani na Nadáciu Pontis, ktorá nás finančne podporila a dokázala zorganizovať viac ako 10 tisíc dobrovoľníkov, ktorí sa v piatok a v sobotu zúčastnili nášho a ďalších takmer 500 podobných projektov!
Výsledok si môžete pozrieť na priložených fotografiách „pred“ a „po“.
Veríme, že sa o rok stretneme pri podobnej pozitívnej akcii, a že sme pomohli inšpirovať aj ďalšie firmy k účasti na dobrovoľníckych projektoch!