Besedy so spisovateľkami

Ako všetci dobre vieme, marec je mesiacom kníh. Túto skutočnosť sme sa rozhodli pripomenúť si na našej škole besedou so skutočným spisovateľom. Presnejšie spisovateľkou.

A tak v stredu 20.03.2019 zavítala na našu škola predstaviteľka obľúbeného žánru fantasy literatúry –spisovateľka Laura Ensi, aby nám porozprávala o svojej prvotine Zrod vlčej bojovníčky.

Besedy sa zúčastnili žiaci 5.-8. ročníka. Najskôr sme sa dozvedeli čosi o samotnej spisovateľke, napríklad ako a kto ju presvedčil, že má talent a kto ju v jej tvorbe inšpiruje. Zistili sme aj, ako sa stať spisovateľom, vyrovnať sa s kritikou, ba dokonca ako kritika pomáha spisovateľovi.

Autorka nám prečítala úryvok z jej knihy, mali sme tak i ukážku autorského čítania a príspevok k čitateľskej gramotnosti. 

Žiakov jej rozprávanie zaujalo, kládli zvedavé otázky a na záver došlo i na rozdávanie autogramov.

Tretiaci a štvrtáci sa v Cultuse Ružinov 21. 3. 2019 zúčastnili autorského čítania p. spisovateľky Kristíny Balúchovej. Tá im predstavila svoju knižku Kapitán Padák a jeho úžasné lietajúce auto, s ktorým zažíva neuveriteľné dobrodružstvá po celom svete. Žiakov zaujal príbeh Kapitána Padáka ako aj pútavé rozprávanie pani spisovateľky. Veľmi pekne ďakujeme pani knihovníčkam z Ružinova za pomoc pri organizácii akcie.