Mobilita žiakov a učiteľov na Siciílii v rámci projektu Erasmus+

Celkovo 10 žiakov našej ZŠ s MŠ Borodáčova sa v týždni od 6.11. – 11.11. 2023 zúčastnilo na mobilite v rámci programu Erasmus+ na Sicílii, v meste Catania. Našou hostiteľskou školou bola škola Instiuto Comprensivo Statale – P.S Di Guardo – Quasimodo.

Počas mobility sme na vyučovaní skladali Lego roboty, vyrábali poháriky z recyklovaných materiálov, zdokonalili sme si angličtinu, pozorovali pod mikroskopom cibuľu a fazuľu, či hrali volejbal. Po vyučovaní sme sa venovali prehliadke mesta, ochutnávaniu talianskych špecialít a spoznávaniu nových kultúr. Navštívili sme aj krásne mestečko Aci Castello, kde sme si prezreli starobylý hrad z normanskej doby. Veľkým zážitkom pre nás bolo aj kúpanie sa v mori, či večerná prehliadka Catanie a výhľad na sopku Etnu.

Vrcholom celého programu bol záverečný deň v škole. Na tento deň sme si pre našich talianskych partnerov pripravili prezentácie o našej škole, Slovensku a Bratislave. Nasledovala krátka tanečná vložka ľudového tanca karička v podaní našich dievčat. Na záver mohli naši noví talianski kamaráti s ich učiteľmi ochutnať slovenské syrové špeciality ako korbáčiky, parenicu, syrové guľôčky alebo rôzne slovenské sladkosti. Celý program sa stretol s veľkým úspechom a potleskom našich talianskych kamarátov.

Celý program sa nám veľmi páčil a z Catanie sa nám odchádzalo veľmi ťažko. Našli sme si nových kamarátov, zdokonalili sme sa v angličtine, videli sme nové miesta a získali nové vedomosti.

Už teraz sa tešíme na návštevu našich partnerov z Catanie u nás, na ZŠ s MŠ Borodáčova.