Tvorivé dielne 22.11.2017

Tento názov bol v stredu 22. novembra 2017 naozaj výstižný. Prečo? Nuž, odpoveď je vcelku jednoduchá. Piataci sa zúčastnili Testovania ….. Keďže potrebovali kľud počas práce, my, žiaci na druhom stupni sme si museli vymyslieť aktivitu na dopoludňajšie hodiny namiesto vyučovania. A tak sa zrodila myšlienka premiestniť sa do priestorov ŠKD, kde naša triedna učiteľka mala pripravenú pre nás tašku plnú prekvapení. Ste zvedaví? Aj my sme boli.

Vedeli sme len toľko, že budeme vyrábať rámiky, resp. už pripravené rámiky na fotky maľovať a ozdobovať. Možno sa to zdá jednoduché. Súhlasíme. Ale iba na pohľad. Výroba takého rámiku si vyžaduje kvalitný materiál, ten sme mali, zručnosť, tej sme sa priučili, fantáziu, k tej nám dopomohla naša triedna učiteľka. Možno tej trpezlivosti nám chýbalo, … priznávame. Chceli sme to mať hneď hotové, pretože sme sa nevedeli dočkať výsledku. Všetko však má svoj čas. Najdlhšie trvalo vyschnutie rámikov. Farba musela byť úplne suchá, aby sme na ňu mohli lepiť naše ozdoby. Niekedy sme mali problém so sebaovládaním. Tých ozdôb bolo toľko, že by sme ich najradšej všetky nalepili. Pani učiteľka však zdôrazňovala, že menej je viac a nie všetko sa so všetkým hodí a vytvorí estetický predmet. Nuž, čo Vám povieme?! Poslúchli sme a výsledok stál za to!!!

Posúďte sami …

Po skončení našich prác sme si upratali triedu a veruže sme sa tešili domov pochváliť sa s našimi výtvormi, v niektorých prípadoch i darčekmi, najmä pre naše maminy. Pani učiteľka sa tešila najviac. Prinajmenšom trikrát. Ako to? Za nás, za naše maminy a za seba, že sa jej podarila ďalšia spoločná aktivita s našou celou triedou. Bolo to inšpirujúce. Už sa tešíme na podobné činnosti!

 

                                                                               siedmaci a niektorí ôsmaci