Lyžiarsky výcvikový kurz 2017

Na lyžiarsky kurz, konaný v dňoch 5.2 – 10.2.2017 v Tatranskej Lomnici sme sa  po strese z polročnej klasifikácie všetci veľmi tešili. Kurzu sa zúčastnilo 17 detí a 3 inštruktori. Inštruktori boli Michal Zub (snowboard), lyžiari – začiatočníci: Mgr. Ján Plišnák, lyžiari – pokročilí: Mgr. Renáta Ponyová.

Snehu bolo dostatok, ubytovanie a stravu v penzióne Encián sme mali otestovanú z predchádzajúceho roka.   Po príchode na sme požičali žiakom výstroj, kúpili lístky na vleky.  Radosť z lyžovania a snowboardovania  bola narušená iba 2 úrazmi. Smoliarom kurzu sa stal snowboardista, ktorý spadol počas druhého deň  výcviku.

Žiaci pravidelne dopĺňali energiu v blízkych potravinách  a tak jej zostalo dosť na šantenie v snehu . Navštívili  sme aj múzeum TANAP  v Tatranskej Lomnici.  Únava, potreba byť zbalený deň vopred  spolu s boľavými nohami  niektorých účastníkov zapríčinili, že posledný deň  kurzu nastúpilo na svah  iba zopár statočných.  Ale nakoniec sme všetko zvládli, vrátili požičanú výstroj aj lístky na vlek,  zbalili balíčky so suchým obedom a po zdĺhavej ceste z 2 prestupmi  sme sa v piatok večer radostne zvítali s našimi blízkymi a tešili sa na víkend.